Комерційний облік(приватний сектор)

До відома мешканців приватного сектору!

 

   До уваги споживачів  КП “Луцькводоканал” відбулися змінами  до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2119-19#Text  (далі – Закон).

   Згідно п. 1. Ст. 3 Оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проєктної документації з дотриманням будівельних норм і правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Таке оснащення та відповідна проєктна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

  Згідно з законом встановлення комерційних приладів обліку в будівлі є обов'язковим для розрахунків за спожиті послуги.

  Згідно із Законом КП «Луцькводоканал» є одночасно оператором зовнішніх інженерних мереж і Виконавцем послуг.

  Вузлами комерційного обліку обладнуються усі вводи зовнішніх інженерних мереж у будівлі.

  Житлові будівлі оснащуються вузлами комерційного обліку (ст. 3 Закону) відповідно до Порядку, затвердженого  Наказом Мінрегіону від 09.08.2018р. № 206 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0990-18#Text .

  Додатково інформуємо, що:

  вузол комерційного обліку - вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання води в будівлі, її частині, обладнаній окремим інженерним вводом.

  вузол розподільного обліку – вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік води в будівлях, де налічується 3 та більше споживачів.

  Відповідальний за збереження і цілісність вузла обліку – власник (співвласники) будівлі (її частини) або за договором - визначена власником особа.

  Лічильник, який встановлено в будинку приватного сектору є також комерційним вузлом обліку.

  Виконавець послуг та оператор зовнішніх інженерних мереж не можуть перешкоджати власнику (співвласникам) будівлі в оснащенні її вузлом обліку.

  Вузли обліку приймаються виконавцем послуги, оператором  зовнішніх інженерних мереж на абонентський облік та обслуговування протягом 14 календарних днів з дня отримання оператором, виконавцем послуг звернення власника (співвласників).

  Витрати оператора  на оснащення будівель вузлом обліку (Ст. 6 Закону) відшкодовуються споживачами послуг шляхом  включення до складу тарифу, який сплачується Виконавцеві послуг.

  Обслуговування, заміна та абонентський облік вузлів комерційного обліку проводяться згідно з вимогами ст. 6 Закону. Нарахування та оплата за абонентське обслуговування  проводиться  щомісяця.

  Порядок доступу до вузлів обліку визначається ст. 7 Законом та договором.

  За порушення вимог законодавства у сфері комерційного та розподільного обліку – оператори   зовнішніх інженерних мереж та виконавці послуг, а також громадяни та посадові особи несуть відповідальність згідно зі ст. 13, 14 Закону (штрафні санкції).

  За більш детальною інформацією та роз'ясненнями просимо звертатися на КП «Луцькводоканал»за адресами м. Луцьк, пр-т. Соборності, 25(Центр обслуговування клієнтів КП Луцькводоканал), м. Луцьк, вул. Винниченка, 26(МСЦ-бізнес центр Директорія)  у робочі дні  з 08.00 год. до 17.00 год. (вологе прибирання та дезінфекція з 11.00 год. до 11.20 год., з 14.00 год. до 14.20год.) особисто або за тел. 28-40-40,  0-800-10-40-40 (безкоштовно).

 

 

Поширити:
До відома мешканців приватного сектору!

 

   До уваги споживачів  КП “Луцькводоканал” відбулися змінами  до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» https://zakon." data-share-imageurl="">