14 липня, 2020 - 09:21

Десятки активістів і журналістів побували на очисних спорудах КП «Луцькводоканал», переконавшись у відкритості підприємства та впровадженні екологічних заходів

Поява хвилеподібних неприємних запахів у кількох районах Луцька призвела не тільки до виявлення джерел їх поширення, але і до певних інформаційних маніпуляцій на болісній для лучан темі смороду.

Якщо минулого року головне джерело забруднення повітря було виявлене в районі Цукрового заводу, то цьогоріч з’ясовано виникнення ряду джерел у Луцьку, а також за містом, які в теплу погоду і за підвищеної вологості спричиняли появу смороду. Підприємство «Луцькводоканал» долучилося до роботи по виявленню та усуненню джерел неприємних запахів. І хоча деякі зацікавлені особи намагалися перекласти усю відповідальність за появу смороду на очисні споруди, що обслуговують Луцьк і 15 навколишніх сіл, на сьогодні причетності очисних до виникнення неприємних запахів у різних районах міста не доведено.

Підприємство «Луцькводоканал» надавало всю інформацію щодо роботи своїх об’єктів, а також демонструвало повну відкритість і доступність всіх об’єктів для журналістів та активістів. Навіть попри те, що деякі особи, називаючись активістами, подавали у інформаційний простір недостовірну інформацію, вони теж мали відкритий та безперешкодний доступ до очисних споруд, здійснюючи постійні поїздки на об’єкти. За останні кілька місяців усі охочі відвідали очисні споруди КП «Луцькводоканал» і переконалися у тому, що робота на очисних здійснюється планово і безперебійно, ведеться постійний контроль за діяльністю підприємства. Хтось намагався здійснювати таємні вилазки, сподіваючись віднайти «фантомні» порушення в роботі підприємства. Однак працівники підприємства вдячні свідомим громадським активістам і журналістам, які намагалися розібратися в ситуації і об’єктивно висвітлювали інформацію про стан і роботу очисних споруд

Зокрема і вчора, 13 липня, відбувся виїзд за участю журналістів, в якому взяли участь перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад, радник міського голови Ігор Поліщук, директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк та працівники підприємства. Учасники зустрічі побачили як працюють очисні та отримали всю інформацію про ряд екологічних заходів, які запроваджуються на підприємстві.

Вперше за 47 років очищуються біологічні ставки, а стоки додатково знезаражуються

Серед найбільших екологічних заходів запланована реконструкція очисних споруд за кошти Європейського інвестиційного банку. Детально про проєкт можна дізнатися за посиланням http://www.vd.lutsk.ua/news/na-rekonstrukciyu-ochysnyh-sporud-i-kanalizaciynyh-merezh-kp-luckvodokanal-planuye-zaluchyty. Найближчим часом проєкт модернізації очисних споруд буде презентовано для ЗМІ та громадськості.

Також на підприємстві, вперше за 47 років діяльності очисних, розпочато роботи по очищенню біологічних ставків, що дасть можливість очистити близько 40 тис метрів кубічних осадів. В подальшому це сприятиме більш ефективному та швидкому очищенню стічних вод на передостанньому етапі очистки.

Також завершено аукціон на придбання коагулянтів для додаткового прискорення зневоднення руслових майданчиків та додаткової очистки зворотних мулових вод.

Укладено договір на реконструкцію дренажної насосної станції під встановлення обладнання для дозування реагентів, що здійснюватимуть доочистку і знезараження стічних вод.

Під час поїздки на очисні споруди присутні переконалися, що всі етапи очистки стічних вод працюють в межах технічного регламенту, а якість повітря за межами санітарної зони відповідає усім вимогам. Крім того, залучення європейських інвестицій на реконструкцію очисних – це проєкт, над яким підприємство працює не один рік, дотримуючись всіх норм Європейського інвестиційного банку. Головна мета проєкту – це не боротьба з ефемерними підозрами на поширення смороду з очисних. Це нормальний процес для суб’єкта господарювання, який дбає про стан обладнання і прагне забезпечити його надійну і сучасну роботу надалі з розрахунку на 30-40 років подальшої експлуатації.

Для протидії можливим провокаціям підприємство посилює контроль за територією стратегічних обєктів, до яких належать очисні споруди підприємства

Наближення місцевих виборів ставить водоканали України в ситуацію, коли стратегічно важливі підприємства намагаються втягнути в політичні ігрища, «граючи» на болісних проблемах суспільства. Вже зараз в інформаційному просторі з’являються підозрілі та приховані особи, які намагаються здійснювати певні провокації. Враховуючи те, що всі охочі вже мали змогу побувати на очисних спорудах підприємства в будь-який час дня і ночі, підприємство «Луцькводоканал» переходить в режим офіційного обміну інформацією. А отже всі відвідування очисних споруд надалі можуть відбуватися лише за погодженням і під патронатом працівників підприємства. Ми продовжуємо дотримуватися інформаційної політки відкритості і доступності для ЗМІ. Однак, враховуючи стратегічну значимість підприємства і небезпеку перебування на очисних без належного дотримання правил безпеки, підприємство посилить заходи безпеки з метою уникнення будь-яких провокаційних дій. Недобросовісні дії можуть поставити під загрозу функціонування підприємства, від якого залежить все місто. Підприємство працюватиме в рамках дотримання заходів безпеки, які висуваються до діяльності очисних споруд на законодавчому рівні. Закликаємо деяких політичних активістів не створювати самопіару на проблемах лучан!

Також підприємство висловлює вдячність громадським активістам і небайдужим лучанам, які на ділі виявили свою готовність допомогти у вирішенні екологічних питань, долучалися до обговорень, брали участь у зустрічах керівника підприємства із ініціативними лучанами, пропонували власні ініціативи, які будуть реалізовані. Лише співпраця і взаємодія, а не поширення чуток, допоможуть ефективно вирішувати проблеми і спільно працювати на користь громади міста.

КП «Луцькводоканал»

Поширити: