25 червня, 2021 - 12:37

Для аварійних бригад КП «Луцькводоканал» придбали нові авто і обладнання, які економлять ресурси, пришвидшують і полегшують роботу

Ще донедавна автопарк КП «Луцькводоканал» перебував у критичному стані через зношеність та невідповідність сучасним вимогам. Від цього потерпали як аварійники, так і жителі Луцька, адже затягувався час доїзду до місця аварійних ситуацій, постійно фіксувалися зайві витрати пального, та і ремонтні роботи значно ускладнювалися і розтягувалися у часі. Часто працівникам доводилося виконувати роботу у вкрай важких умовах, що значно погіршувало процес.

Близько півтора року тому керівник підприємства Віктор Гуменюк поставив за мету оновити автопарк підприємства, при цьому враховуючи у першу чергу саме потреби працівників, що виїжджають на аварійні виклики. А також придбати обладнання, яке дозволяє швидше і легше здійснювати аварійно-відновлювальні роботи. На сьогодні результату досягнуто – за цей час придбали сучасний трактор-екскаватор JCB, ефективність якого переважає сім старих МТЗ. Придбано два вантажні мікроавтобуси Citroen. Один з них нині перевозить аварійну бригаду, в іншому — встановлено мобільну промивочну установку для очистки каналізаційних мереж від засмічення. Щоденно підприємство отримує до тридцяти викликів, де необхідне використання цього обладнання.

«Нові спеціальні установки два працівника можуть легко завантажити в автомобіль, перевезти у необхідне місце та ліквідувати аварійну ситуацію, – зазначив Віктор Гуменюк. – Раніше для цього необхідно було задіювати вантажні автомобілі, додаткову спецтехніку 72-73 років випуску. Зараз ми отримали не тільки економію палива, але і не витрачаємо гроші на закупівлю деталей і запчастин для ремонту. До прикладу, ГАЗ 66 брав 35 літрів на сотню кілометрів, а новий автомобіль – 9 літрів. Фактично до кінця року нова техніка себе майже окупить за рахунок економії на паливно-мастильних матеріалах та запчастинах. Протягом року ми плануємо закупити ще 13 одиниць техніки».

Серед нових автомобілів – два пікапи на базі ISUZU, які дають можливість перевозити мобільне обладнання для виконання різного роду робіт, а також автомобіль Renault Dokker, який автомобіль використовується як мобільна лабораторія, де працівники можуть виїхати на те чи інше підприємство, житловий будинок, взяти проби води чи стоків. Також закупили спеціальний дренажний ковш для очистки каналів відводу на очисних спорудах.

Міський голова Ігор Поліщук зауважив, що оновлення техніки – важливий момент в покращенні ефективності роботи КП «Луцькводоканал». «Наявні автомобілі морально і технічно застарілі, адже виготовлені ще у 70-х роках минулого століття. Нові ж - економічніші у чотири рази. Часто ті старі машини ламалися і не могли доїхати до місця аварійної ситуації. Працівники намагалися підтримувати їх у робочому стані, але вони вже давно відпрацювали свій ресурс. Нова ж техніка, окрім економічної складової, дає можливість оперативніше реагувати на виклики. Нові пікапи мають все необхідне обладнання, дають можливість швидко доїхати у зазначене місце, навіть якщо воно знаходиться у важкодоступній місцевості, зокрема, це стосується артезіанських свердловин».

 

Поширити: