23 березня, 2021 - 17:37

Фахівець «Луцькводоканалу» Юрій Вега ознайомив студентів з діяльністю підприємства під час заходу, присвяченому дню води

Вода – це саме життя. Цінність питної води з року в рік зростає і в майбутньому вона може стати дефіцитом, дорожчим за будь-які скарби світу. Як берегти і раціонально використовувати водні ресурси, у чому секрети та унікальні властивості води – про це та багато іншого йшлося під час заходу, організованого для студентів факультету географії Волинського національного університету імені Лесі Українки з нагоди всесвітнього дня води у приміщенні бібліотеки ВНУ. Участь у заході взяли заступник головного інженера КП «Луцькводоканал» Юрій Вега, начальник відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак, декан географічного факультету Юрій Барський.

Виступи учасників зацікавили слухачів, викликавши додаткові питання, а інформація виявилася цінною не тільки з наукової точки зору, але і в цілому як життєво важливі знання, що допоможуть мудро використовувати воду і споживати ту, яка дійсно не нестиме шкоди здоров’ю.

Заступник головного інженера Юрій Вега розповів, що громаді Луцька пощастило із наявністю артезіанських свердловин, із яких виготовляється вода, що подається в оселі лучан і є однією з кращих за якістю в Україні. До прикладу, в Дніпрі водозабір здійснюється із поверхневих вод, що створює досить складну ситуацію з водопостачанням. Обговорили також стан водопровідних магістралей  у Луцьку, частина з яких, обладнаних у 60-80-х роках, мають вкрай незадовільний стан, гірший за мережі, виготовлені значно раніше. Проте підприємство «Луцькводоканал» використовує всі наявні ресурси та можливості для постійної роботи по заміні аварійних мереж та підтримки якісного і безперебійного водопостачання.

«КП «Луцькводоканал» працює над запровадженням важливих екологічних заходів, серед яких – капітальна реконструкція очисних споруд за кошти Європейського інвестиційного банку, – зазначив Юрій Вега. – Проект складний, але маємо всі підстави стверджувати, що наше підприємство отримає інвестиції та приступить до запланованих робіт. Також ініціюємо досить унікальний проект, що дозволить переробляти біологічний мул у безпечне високоякісне добриво. Ще ряд екологічних ініціатив запроваджуємо на багатьох наших об’єктах для забезпечення належного рівня роботи всіх потужностей підприємства».

На питання щодо якості питної води Юрій Вега зазначив, що і сам вживає луцьку воду з крану, а також застеріг від використання ненадійних фільтрів, які не тільки не очищують воду як слід, а за певних умов можуть навіть нашкодити.

За результатами зустрічі обговорили і майбутню співпрацю КП «Луцькводоканал» зі студентами географічного факультету для проведення навчальних виїзних заходів на об’єктах підприємства.

Поширити: