5 листопада, 2018 - 12:17

КАНАЛІЗАЦІЯ – НЕ СМІТНИК!

До 50 тонн твердих відходів щомісяця викидають лучани й мешканці навколишніх сіл в міську каналізацію! Люди масово використовують унітаз замість смітника, скидаючи туди все без розбору. Це призводить до засмічення каналізаційних мереж, закупорювань труб і до виникнення аварійних ситуацій. Варто пам'ятати – каналізація створена для приймання стічних вод та фекалій. Всі інші відходи необхідно викидати у смітник!

Щоденно, разом з нечистотами, із житлових будинків і підприємств каналізаційними мережами міста рухаються тонни побутового сміття. Ганчірки, памперси, засоби особистої гігієни, зіпсовані овочі та фрукти, пакети, залишки їжі відправляють користувачі до унітазу. І це – далеко не повний перелік сміття в каналізаціях. Влітку люди масово викидають кісточки від вишні, черешні, кавунів та ін. Вони руйнують решітки, які повинні затримувати великогабаритні відходи. У каналізації можна знайти і досить несподівані речі – від мертвих тварин у каналізаційній мережі до колес у каналізаційних колодязях!
Через засмічення працівники КП «Луцькводоканалу» постійно здійснюють виїзди для прочистки каналізаційних мереж від закупорювань.

Фахівці поділяють зісмічення каналізаційних труб на кілька різновидів:

біологічне – залишки їжі, наростання жиру і мулу всередині труб;

будівельне – цементні, гіпсові та інші залишки;

побутове – ганчірки, папір та інше побутове сміття;

закупорювання, що утворилася в результаті пошкодження труби.

Найчастіше причиною закупорки труб стають побутові та біологічні відходи. Те сміття, яке не осідає в колекторах, у великій кількості надходить на очисні споруди міста, створюючи зайве навантаження на обладнання.

Правила користування каналізацією:

завжди відокремлюйте тверді відходи і утилізуйте їх окремо від рідких;

не викидайте в каналізацію рештки їжі;

не виливайте жири та олію в унітази, раковини та умивальники. Олії накопичуються на стінках труб, поступово звужуючи їх діаметр;

викидайте сміття в призначені для цього місця, а не в найближчий дощеприймач;

при купівлі пральних порошків та миючих засобів, необхідно вибирати продукцію, яка містятить мінімальну кількість фосфатів та сульфатів.

Чого категорично не можна викидати в раковину та в унітаз:

Будь-яке тверде сміття. Незалежно від походження, категорично забороняється змивати в унітаз тверді відходи, навіть якщо це дрібні крихти.

Вологі серветки. Вони зроблені не з паперу, а з пластику, який не розчиняється і закупорює труби, створюючи великі непрохідні скупчення.

Рис і макарони. Ці продукти розбухають і часто створюють закупорення труб.

Яєчна шкаралупа. Дрібні шматочки шкаралупи склеюються з іншими, утворюючи кластери великих розмірів, які стають більшими і в кінці неминуче призводять до закупорки.

Борошно. Призводить до закупорювання труб.

Ліки. Отруюють воду.

Волосся. Це головна і найпоширеніша причина засмічення труб у ванній.

Наліпки з консервів, паперові коробки, ємності для їжі. Вони зроблені з матеріалів, які розчиняються дуже довго.

Будь-які фарби, розчинники, клеї.

Засоби контрацепції, жіночі та дитячі засоби гігієни. Вони можуть розтягуватися і чіплятися до стінок труби, закриваючи просвіт. Дуже часто призводять до закупорювань. Засоби гігієни та дитячі підгузки створені для поглинання вологи. У каналізації вони сильно розбухають й утворюють великі пробки.

Залишки сигарет. Фільтри сигарет – синтетичні, вони розбухають і, що ще гірше, не розкладаються. Містять різні шкідливі речовини, такі як смоли і нікотин, які легко потрапляють у воду і отруюють її.

Поширити: