16 липня, 2021 - 10:46

Капітальна реконструкція очисних споруд села Липляни – участь у тендері взяли європейські компанії

КП «Луцькводоканал» продовжує активну роботу з підготовки обладнання до капітальної реконструкції очисних споруд. 15 липня відбулося відкриття тендерних пропозицій по лоту «Технічний нагляд за реконструкцією очисних споруд».

Знаковим є те, що зацікавленість реконструкцією очисних в Липлянах вийшла за межі України, на участь у тендері подали заявки компанії з Європи, зокрема з Австрії, Німеччини, Англії, Польщі, Іспанії. І саме європейські підприємства займають лідируючі позиції за відповідністю до вимог тендерної документації. Організації-переможці тендеру в подальшому здійснюватимуть технічний нагляд за дотриманням технології проведення капітальної реконструкції у відповідності до європейських стандартів якості. Тендерні пропозиції дійсні протягом 120 днів, переможця буде визначено орієнтовно протягом двох місяців, оскільки процедура відбувається із дотриманням всіх європейських  стандартів, а за її перебігом ведеться постійний ретельний контроль міжнародних експертів.

Участь європейських компаній та  відкриття тендерних пропозицій підтверджують,  що процес реконструкції розпочався і відбувається не на словах, а в реальних діях, які будуть здійснені упродовж найближчих років.

Нагадаємо: багаторічна складна робота по залученню європейських інвестицій на реконструкцію очисних споруд та систем водовідведення завершилась успіхом – Луцьк і КП «Луцькводоканал» отримали всі схвальні висновки і дозволи, а також фінансування від Європейського інвестиційного банку та Північної екологічної корпорації НЕФКО . Залучено майже 500 млн грн на реконструкцію систем водовідведення міста та капітальну реконструкцію очисних споруд. Це – наймасштабніший інфраструктурний проект за останні три десятиліття, що відбуватиметься на території Луцької громади. Реалізація цього проекту не тільки забезпечить гарантоване водовідведення на наступні років 30-40, але і дозволить вирішити ряд важливих екологічних проблем.

Підготовчі роботи, які вже здійснено на очисних

Міжнародні партнери, компанії та підрядні організації схвально оцінюють масштабні роботи, які вже виконуються на очисних для підготовки реконструкції. А саме:

Повністю очищені майданчики осушування мулу і підготовлені території для його подальшого вивезення з мулових карт;

На вивезення 100 тис тонн мулу оголошено тендер;

Тривають роботи по реконструкції радіального відстійника;

Завершено роботи по реконструкції шести коридорів аеротенків;

Здійснюється підготовка двох мулових карт для очистки другого біологічного ставка;

Проводяться роботи по розчищенню каналу випуску очищених стоків; Здійснено обробку біопрепаратами для зменшення випарів на 14-ти мулових картах;

Знезаражувальні та очищувальні біопрепарати вводяться в усі етапи очистки, проводиться додаткове знезараження зворотних стічних вод.

Поширити: