28 січня, 2014 - 15:02

Контроль обліку води – понад усе! До уваги власників квартирних водолічильників!

Контроль обліку води – понад усе! До уваги власників квартирних водолічильників!

З 14 січня 2014 року контролери КП «Луцькводоканал» розпочали рейдові перевірки показників лічильників у помешканнях лучан багатоквартирних будинків (4 і більше поверхів), які користуються засобами обліку холодної води.

Мета рейду – перевірка дійсних показників лічильників холодної та гарячої води.

Варто відмітити, що перевірка показників – це завжди кропітка робота, пов’язана в подальшому з розрахунками.  Крім того, контролер повинен не просто записати цифри у відомість, а ретельно оглянути технічний стан лічильника, цілісність та наявність пломб на гайках з'єднання, наявність витоків у сантехнічному обладнанні. Лише потім, узагальнивши та все підрахувавши, -  подати зведені дані на розгляд техніку.

Повідомляємо, що 2 січня 2014 року контролери КП «Луцькводоканал» провели планову перевірку показників лічильників в одному з житлових багатоквартирних будинків, що знаходиться у місті Луцьку на вул. Київський майдан. На момент перевірки було виявлено значну кількість фактів «недостовірних»  показників та відповідно, незаконного використання комунального ресурсу з боку жителів цього будинку (виявлено 1194 м³ спожитої, але неоплаченої води, підприємству це коштувало майже 6 тис. грн.).

Нагадаємо, що кожен власник водолічильника зобов’язаний:

  • Щомісяця знімати та повідомляти дійсні показники лічильника та оплачувати за спожиті послуги;
  • Здійснювати своєчасну повірку та опломбування водолічильника;
  • Не втручатися в роботу водолічильника;
  • Допускати контролерів для обстеження та зняття показників.

Таким чином, в період з 14 січня по 27 січня 2014 року контролерами КП «Луцькводоканал» було опрацьовано 133 будинки з загальної кількості – 725. При цьому у процесі перевірки було виявлено 18 420 м³ спожитої, але неоплаченої води, відповідно до цього підприємство недоотримало за надані послуги з водопостачання майже 90 тис. грн.

 

Разом з цим в ході перевірки було виявлено ряд правопорушень, пов'язаних з експлуатацією засобів обліку води, а саме: неробочий стан лічильника, неопломбований лічильник  на гайках з'єднання. У зв’язку з цим КП «Луцькводоканал» нагадує, що лічильник є власністю споживача, він несе відповідальність за правильну його експлуатацію, термін повірки і цілісність пломб. Самовільне втручання у роботу лічильника може призвести лише до додаткових витрат: розрахунок витрат води за несанкціоноване втручання в роботу лічильника, позачергова його перевірка, ремонт, а у більшості випадків - його заміна, оскільки лічильний механізм виходить з ладу.

 

Необхідно пам'ятати, що вплив на показники лічильника або просто виведення його з ладу – протизаконне, а в гонитві за економією декількох гривень, ви можете отримати значно більші проблеми!

 

Прес-служба КП «Луцькводоканал»

Поширити:
З 14 січня 2014 року контролери КП «Луцькводоканал» розпочали рейдові перевірки показників лічильників у помешканнях лучан багатоквартирних будинків (4 і більше поверхів), які користуються засобами обліку холодної води.

Мета рейду – перевірка дійсних показників лічильників холодної та гарячої води." data-share-imageurl="">