12 березня, 2021 - 10:25

КП «Луцькводоканал» модернізує об’єкти водопостачання і водовідведення за кошти НЕФКО

Комунальне підприємство «Луцькводоканал» вийшло на завершальний етап реалізації міжнародного проекту по реконструкції чотирьох каналізаційних насосних станцій та 19 станцій підвищення тиску в районах багатоквартирних забудов. Наразі оголошено відкритий міжнародний тендер на вибір підрядника, котрий здійснюватиме роботи по модернізації обєктів.

Даний проект став можливим за рахунок тісної налагодженої співпраці Луцької міської ради з НЕФКО, яка уже триває по ряду проектів у нашому місті.

Підготовка до проведення міжнародних торгів була тривалою і складною, адже йдеться про залучення близько 60 млн грн інвестицій, які будуть спрямовані на реконструкцію найбільших каналізаційно-насосних станцій (КНС) та станцій підвищення тиску. Користь від реалізації проекту для Луцька вкрай висока. Адже наразі деякі КНС працюють на межі своїх потужностей, обладнання критично зношене, деякі насоси вичерпали термін експлуатації та виведені з використання. Фахівці КП «Луцькводоканал» та Луцької міської ради працювали, аби залучити міжнародні інвестиції, оскільки це єдиний доступний метод, що відкриває можливості для здійснення дороговартісних робіт з реконструкції. Завдяки докладеним зусиллям успішного результату досягнуто – підприємство одним з небагатьох в Україні підтвердило свою фінансову спроможність та надійність, отримавши довіру та фінансову підтримку від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО). Проект має і важливе екологічне значення. Його реалізація захистить від ризику потрапляння стічних вод у довкілля в майбутньому. Адже після реконструкції застарілі каналізаційно-насосні станції відповідатимуть міжнародним стандартам якості та надійності.

Наразі триває етап проведення тендерних процедур і підприємство очікує заявок від учасників тендеру як з України, так і з-за кордону. Орієнтовний термін повного закінчення реалізації проекту – в межах двох років.

Поширити: