14 травня, 2019 - 07:31

КП «Луцькводоканал» приступає до встановлення загальнобудинкових вузлів обліку на вимогу Закону

Новий Закон про «Житлово-комунальні послуги» та про встановлення загальнобудинкових приладів обліку – теми, які не обговорює хіба що лінивий, адже нововведення, передбачені Законом, стосуються кожного.

Враховуючи вимогу Закону про встановлення загальнобудинкових приладів обліку водопостачання та водовідвеедення, КП «Луцькводоканал» протягом року проводив інформаційну кампанію і підготував пропозицію для ОСББ, що передбачає встановлення таких вузлів обліку «під ключ» на вигідних для ОСББ умовах (детально про це читайте за посиланням: http://vd.lutsk.ua/news/zagalnobudynkovi-lichylnyky-pid-klyuch-vid-kp-lu...). Проте, на жаль, з боку більшості голів ОСББ справа далі слів не зрушилась. Але закон – один для всіх, і комунальне підприємство зобов'язане дотримуватися його вимог. Тому вже з наступного тижня КП «Луцькводоканал» приступає до встановлення загальнобудинкових вузлів обліку, починаючи з тих будинків, де вже відбулось інформування населення. Для реалізації програми підприємство змушене залучати кредит на встановлення вузлів обліку, який потім буде оплачуватися усіма мешканцями будинку, на якому встановлять прилад. Якби голови ОСББ пішли на зустріч підприємству, процедуру можна було б значно здешевити й обійтися без залучення кредитних коштів. Однак, оскільки зворотного зв’язку від голів ОСББ підприємство не отримало, а закону дотримуватися необхідно, КП «Луцькводоканал» приступає до реалізації програми із залученням кредитних коштів.

Попередньо підприємство сповіщатиме голів ОСББ про намір встановлення загальнобудинкових приладів обліку водопостачання і водовідведення, інформуючи про спосіб розрахунку за надану послугу. Адже саме буква Закону зобов’язує водоканали України здійснювати встановлення загальнобудинкових вузлів обліку. Прикро, що про виконання Законів та реформи у сфері ЖКГ говориться багато, а на ділі КП «Луцькводоканал» самотужки змушене реалізовувати всі етапи підготовки та встановлення приладів обліку, не отримавши практичної підтримки з боку більшості голів ОСББ. Підприємство запропонувало найбільш економний варіант саме для голів ОСББ, але, на жаль, майже не отримало зворотної співпраці. Згідно із Законом, відсутність реакції з боку голів ОСББ після їх інформування вважається мовчазною згодою, а тому підприємство змушене встановлювати вузли обліку за кредитні кошти.

Поширити: