17 листопада, 2020 - 13:04

«Луцькводоканал» отримає інвестиції та грантові кошти на реконструкцію КНС, систем подачі води і встановлення загальнобудинкових лічильників

КП «Луцькводоканал» у співпраці з Луцькою міською радою отримали погодження Міністерства фінансів України, необхідне для залучення інвестиційних коштів від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) на реконструкцію чотирьох канлізаційно-насосних станцій у Луцьку та систем подачі води. Також в рамках проєкту «Підвищення енергоефективності та надійності системи водопостачання та водовідведення м. Луцька» підприємство отримає грантові безповоротні кошти на встановлення загальнобудинкових комерційних приладів обліку води в частині багатоквартирних житлових будинків Луцька, що не створили ОСББ.

Залучення міжнародних інвестицій – це тривалий і кропіткий процес і лише невелика частина водоканалів України ефективно використовує міжнародні програми розвитку для модернізації обладнання, впровадження енергоефективних рішень та ін. КП «Луцькводоканал» є одним із найактивніших учасників міжнародних програм розвитку і модернізації в нашій країні. Зокрема у 2019 році, поруч із роботою над проєктом Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) реконструкції очисних споруд села Липляни, підприємство розпочало роботу над черговим міжнародним проєктом у співпраці з НЕФКО. Це дозволить вже у 2021 році запровадити енергоощадні заходи на підприємстві, зокрема модернізувати каналізаційно-насосні станції (КНС), а також системи подачі та підкачування води. Загальна сума фінансування проєкту – близько 60 млн грн, з яких 6,5 млн грн – це європейські грантові кошти, котрі не потрібно повертати. Ці кошти будуть спрямовані на встановлення загальнобудинкових приладів обліку води.

«Спільно з Луцькою міською радою ми отримали погодження міністерства фінансів України щодо залучення інвестицій в міську інфраструктуру на реалізацію проєкту, що фінансується корпорацією НЕФКО, – зауважив директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк. – Це дуже важливий крок, який підтверджує, що співпраця переходить від процесу підготовки до процесу реалізації. Підписання остаточного договору планується до кінця цього року, далі приступимо до виконання робіт по модернізації КНС та мереж водопостачання. Вся технічна документація, висновки технічних експертів консультантів від НЕФКО підготовлені. Проєкт стане ще одним незамінним кроком до потужного і активного розвитку підприємства, що за нинішніх умов можливий тільки з допомогою залучення міжнародних інвестицій. Модернізація КНС – питання давно назріле і важливе для безпечної та екологічної діяльності каналізаційно-насосних станцій у Луцьку».

Поширити: