26 жовтня, 2021 - 14:57

«ЛУЦЬКВОДОКАНАЛ» ПОДАВАТИМЕ ЗАЯВКУ НА УЧАСТЬ У ПРОЄКТІ З ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ВІД СВІТОВОГО БАНКУ

КП «Луцькводоканал» отримало пропозицію від Світового банку до участі в проєкті «Енерго-розумні підприємства водопостачання і водовідведення». Підприємство утримує лідируючі позиції у своїй сфері діяльності за реалізацією міжнародних проєктів з модернізації та вдосконалення матеріально-технічної бази, збереження екології, поліпшення умов роботи працівників тощо. Тому і можливості від Світового банку для підприємств водопостачання України будуть детально вивчені й взяті в роботу фахівцями відділу міжнародної співпраці.

«Ми використовуємо кожну можливість для того, аби поліпшити і вдосконалити стан об’єктів підприємства. Чимало масштабних проєктів можливо реалізувати виключно завдяки залученню міжнародних інвестицій через їх високу вартість, непосильну для бюджету Луцької громади, – зазначає керівник підприємства Віктор Гуменюк. – І хоча всі міжнародні проєкти складні й тривалі в часі реалізації, особливо враховуючи нестабільну економічну ситуацію в країні й світі, ми успішно беремо участь в проєктах, що стосуються модернізації очисних споруд, каналізаційно-насосних станцій, водопровідних мереж тощо. А зараз ми отримали нагоду запровадити ряд енергоощадних заходів на підприємстві, які передбачають встановлення «сонячних батарей», покращення процесів очищення стічних вод та чимало іншого. Всі ці заходи в підсумку дозволять економити на енергоресурсах, працювати більш ефективно і безпечно, з турботою про довкілля і вигодою для громади Луцька. Звісно ж, ми докладемо всіх необхідних зусиль, аби запропонована ініціатива була втілена на нашому підприємстві».

Наразі Світовий банк розглядає можливість обрання України першою країною для демонстрування нового підходу до фінансування масштабних інвестицій у енергоефективність підприємств водопостачання і водовідведення у рамках регіональної концепції «Енерго-розумні підприємства водопостачання і водовідведення». Проєкт забезпечить реалізацію заходів для підвищення енергоефективності, запровадження системи управління з мінімальним використанням електричного навантаження, зменшення обсягів води, що не реалізується, впровадження відновлювальної енергії та покращення процесів очищення стічних вод, включаючи виробництво і використання біогазу.

Світовий банк очікує, що проєкт використовуватиме зовнішнє фінансування для інвестування в енергоощадні заходи. За такого підходу не буде необхідності в авансових інвестиціях з боку комунальних підприємств і органів місцевого самоврядування.

Після детальної оцінки стану підприємств буде остаточно визначено групу підприємств, які візьмуть участь у першій фазі проєкту. Враховуючи те, що «Луцькводоканал» уже успішно проходив шлях підтвердження фінансової спроможності та позитивно зарекомендував себе серед багатьох міжнародних інституцій, є всі передумови для позитивного результату і включення підприємства до переліку обраних для участі в проєкті й реалізації енергозберігаючих заходів.

Поширити: