17 травня, 2021 - 18:09

«Луцькводоканал» успішно реалізував усі підготовчі етапи проекту реконструкції очисних споруд в селі Липляни

Підприємство «Луцькводоканал», одним із перших в Україні, довело свою фінансову самоокупність, що є обов’язковою умовою для отримання міжнародних інвестицій та здійснення капітальної реконструкції очисних споруд в селі Липляни. Більше того – Європейський інвестиційний банк уже виділив кошти на проведення робіт по реконструкції очисних та систем водопостачання у сумі близько 385 мільйонів гривень! Окрім капремонту очисних триває робота над іншими екологічними проектами, які принесуть користь громаді Луцька та довкіллю.

Проект реконструкції очисних споруд в селі Липлляни, а також систем водопостачання і водовідведення перебуває в активній фазі. Успішно завершено підготовчий етап робіт, погоджено усі дозволи та дотримано всіх вимог, необхідних для залучення міжнародних інвестицій. Приємно відзначити лідерство саме Луцького підприємства серед водоканалів України за темпами реалізації проекту. Зокрема, «Луцькводоканалу» вже виділено кошти Європейського інвестиційного банку на проведення робіт, передбачених проектом, у сумі близько 385 мільйонів гривень.

Міністерство фінансів України підтвердило фінансову спроможність КП «Луцькводоканал»!

Важливим кроком на шляху до реконструкції очисних споруд стало підтвердження фінансової спроможності підприємства від Міністерства фінансів України. За результатами оцінки фінансової звітності підприємству «Луцькводоканал» присвоєно 1 клас за рівнем фінансового стану позичальника, який відповідає критерію фінансової самоокупності. Це означає, що здатність підприємства обслуговувати фінансову позику підтверджено на державному рівні, а це є необхідним для залучення інвестицій.

Оголошено тендер на проведення технічного нагляду за реалізацією проекту реконструкції очисних споруд і систем водопостачання та водовідведення, який відбудеться 2 липня 2021 року. Тривають необхідні тендерні процедури та підготовчі роботи, паралельно відбуваються процесуальні дії щодо підписання субкредитного договору між КП «Луцькводоканал», Луцькою міською радою, Міністерством розвитку громад, Міністерством фінансів України та НКРЕКП.

Найближчим часом розпочнеться реконструкція чотирьох найбільших каналізаційно-насосних станцій Луцька (КНС)

Вдало просувається робота в рамках співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО – уже проведено тендер на реконструкцію чотирьох найбільших каналізаційно-насосних станцій. На ці цілі залучено близько 40 мільйонів гривень. Реконструкція КНС не тільки усуне негативні наслідки від роботи застарілого обладнання насосних станцій, але і захистить стратегічно важливі об’єкти від аварійних ситуацій, а також поліпшить екологічну ситуацію на територіях діяльності вказаних об’єктів.  

Нові проекти, необхідні для збереження екології та турботи про мешканців Луцької громади

На очисних спорудах КП «Луцькводоканал» тривають роботи по модернізації системи аерації та покращення біологічної очистки стічної води за рахунок додавання біопрепаратів різних модифікацій. Також у червні буде реконструйовано один із відстійників та встановлено ще дві сучасні системи озонування повітря на КНС №1 та №3. Системи озонування вже підтвердили свою ефективність, успішно очищуючи повітря на КНС №2 і №5 у Луцьку.

У планах – встановлення сертифікованої метеостанції для моніторингу стану повітря на очисних

Відкритість і надійність роботи КП «Луцькводоканал» підтверджена також дозвільними документами, які підприємство повністю оновило і актуалізувало на державному рівні. Робота усіх джерел викидів відповідає встановленим нормам і показникам.

На перспективу заплановано реалізувати ще ряд екологічних і соціально важливих ініціатив, серед яких – встановлення безпосередньо на очисних спорудах сертифікованої метеостанції, яка забезпечить надійний моніторинг стану повітряних мас і виявлятиме рівень шкідливих сполук (сірководень, аміак, азот).

Поширити: