1 серпня, 2022 - 16:44

На очисних спорудах Луцька запрацював мобільний цех осушування мулу, важливий для поліпшення екології

На очисних спорудах підприємства «Луцькводоканал» запустили в роботу інноваційне обладнання - мультишнековий дегідратор або мобільний цех осушування мулу – механізм для осушування мулових мас, які раніше десятиліттями накопичувалися на території очисних. Таким чином КП «Луцькводоканал» стало першим в Україні підприємством, якому вдалося придбати новітню систему осушування мулу, а також, попри війну і всі перешкоди, доставити його до місця призначення і запустити в роботу.

Днями керівники, інженери та працівники багатьох водоканалів України побували на очисних спорудах КП «Луцькводоканал», щоб ознайомитися з досвідом підприємства щодо придбання новітнього обладнання в лізинг. Участь у заході взяли Луцький міський голова Ігор Поліщук, директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк, Президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький, регіональний представник постачальника обладнання Esmil Group Михайло Нікулін та інші гості.

Нагадаємо – фахівці КП «Луцькводоканал» активно працювали над пошуком шляхів для вирішення проблем застарілих очисних споруд, збудованих у 70-х роках, на яких використовувалася технологія природного осушування мулу, що залишався зі стоків після проходження всіх етапів очищення. За останні десятиліття якість стоків, що потрапляли на очисні споруди з усього міста, критично погіршилася. На таке навантаження очисні не були розраховані, а мулові карти, що займають близько 8 га площі, заповнилися мулом, природне осушування якого займає до двох років. Цей мул бродив, на ньому відбувалися процеси гниття, при зміні тиску в атмосферному повітрі випари з мулових карт переносилися на окремі райони міста.

«Ця установка відділяє воду та видає відразу суху фракцію мулу, яку вивозять за межі очисних споруд на різні потреби, в тому числі використовують як добриво, – зазначив Ігор Поліщук. – Завдяки їй з процесу роботи очисних споруд ми виключаємо мулові карти. А вони на сьогодні є основним джерелом неприємних запахів, які утворюються внаслідок роботи очисних споруд. Тому виключивши мулові карти, ми вирішимо питання неприємних запахів».

«Нове обладнання – це сучасна технологія, яку використовують провідні країни світу для зневоднення осаду стічних вод. Її головна перевага – це швидкість. Вартість обладнання – близько 14,5 млн грн. Придбано в лізинг коштом підприємства, – розповів Віктор Гуменюк. – Із допомогою цеху зневоднення мул буде віджиматися і осушуватися майже одномоментно, а отже мулові маси більше не потраплятимуть на відстійники і зникне потреба в їх тривалому природному осушуванні. В результаті зникнуть і випари з очисних споруд, а також істотно поліпшиться екологічна ситуація. Придбання і впровадження в роботу новітнього обладнання – це справді успішний результат, який сприятиме зникненню одного з істотних джерел неприємних запахів».

Поширити: