16 вересня, 2021 - 09:42

«Однією ногою в Європі», але, на жаль, за рівнем катастрофічних тарифів на електроенергію…

Цього місяця підприємства водопостачання України отримали електроенергію за ціною, яка є однією з найвищих в Європі (4,8 грн за кВт*год), про що свідчать європейські аналітичні ресурси. Враховуючи, що в структурі формування тарифів електроенергія займає 40% від загальної вартості, водоканали стають заручниками ситуації та поставлені в абсолютно нерівні умови з енергопостачальними компаніями. 

Вартість послуг з водопостачання та водовідведення нижче європейської в чотири рази. Для середнього домогосподарства це біля 200 гривень на місяць, що трохи більше чашки кави на кожного з трьох членів сім’ї. При цьому пільговими тарифами на воду користуються і підприємства, бо тариф єдиний як для промисловості так і для населення.

Водоканали змушені повністю зупинити планові ремонти та модернізацію, вже  почали виникати труднощі по виплаті податків і, на жаль, почалося масове звільнення кваліфікованих робітників через заборгованість з виплати заробітної плати при досить низькому її рівні.

Багатьом підприємствам водопостачання, через колізії в законодавстві, тарифи не переглядались кілька років. Підтримка місцевих бюджетів не дала їм зупинитись, але перед зимою держава передала під опіку місцевих органів самоврядування теплопостачальні підприємства з величезними боргами, що повністю позбавить водоканали підтримки  місцевих бюджетів.

На жаль, дії, які впроваджуються на державному рівні, свідчать про те. Що електроенергія і надалі буде дорожчати, а в кінцевому результаті можуть постраждати споживачі послуг водопостачання, звичайні українці, адже через захмарну вартість електроенергії надійність та якість послуг водопостачання - під загрозою.

Поширити: