22 березня, 2021 - 11:55

СЬОГОДНІ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИ!

Вода – унікальна речовина, від якої залежить майбутнє усього живого. Менше 1% запасів води на всій землі є придатними до пиття. Цінність питної води надзвичайно висока, однак досі є певні категорії людей, які халатно ставляться до споживання води, забруднюють її і не контролюють споживання.

Кожна людина випиває близько 1 м3 (1000 л )води в рік. 2/3 води, яку використовують в домашніх умовах, витрачається у ванній і туалеті. При цьому більше 80% усіх стічних вод у світі не переробляються і не очищуються. Враховуючи глобальне потепління і поступове висихання джерел, озер і ставків, маємо усвідомлювати, що значимість питної води з року в рік буде зростати. Із часом людство може зіткнутися із проблемою катастрофічної нестачі води. А нині кожен із нас може зробити свій внесок у збереження водних ресурсів, дотримавшись кількох простих правил поводження з питною водою.

1 Вчасно усувайте усі несправності сантехніки, відремонтуйте або замініть всі крани, з яких тече вода. Коли з крана капає, то втрачається до 24 л води на добу (720 л на місяць), а якщо тече струмком — 144 л на добу, тобто до 4000 л води на місяць).

2 Не забувайте щільно закривати кран.

3 Користуйтеся душем замість ванни. На 5-хвилинний душ потрібно до 50 л води. А щоб наповнити ванну – до 200 л.

4 Використовуйте насадки-розпилювачі на кранах – це допоможе скоротити споживання води.

5 Закривайте кран, коли чистите зуби. Щоб прополоскати рота, використовуйте воду зі склянки. Це може заощадити до 45 л води.

6 Не мийте овочі та фрукти під проточною водою. Замість цього скористайтеся мискою. Щоб наповнити велику миску, знадобиться до 3 л води, а при проточному митті щохвилини втрачається до 15 л води.

7 Не розморожуйте продукти під струменем води.

8 Максимально використовуйте сучасну побутову техніку та сантехнічні пристрої. Ручне прання білизни більш витратне, аніж за допомогою пральної машини. Те ж можна сказати й про посудомийну машину: вона економить до 2/3 води, яка витрачається під час ручного миття посуду.

9 Не використовуйте фосфатні миючі засоби, бо фосфати призводять до «цвітіння» водойм і забруднення екології.
10 Не мийте машини на берегах річок та озер.

Зауважимо – кожен із нас може зробити свій вклад у збереження водних ресурсів. А розпочати варто із використання у побуті безфосфатних миючих засобів. Давайте разом формувати свідоме екологічне мислення задля збереження чистої води для нас, наших дітей та майбутніх поколінь!

Поширити: