21 листопада, 2019 - 11:59

У сусідніх з Луцьком ОТГ планують здійснити інвентаризацію мереж та налагодити централізоване водопостачання

У Луцькій міській раді відбулась зустріч з головами ОТГ, розміщених навколо Луцька, з питань інвентаризації та узгодження процедур приєднання мереж, об’єктів та споруд ОТГ до централізованих мереж КП «Луцькводоканал». Участь в обговоренні взяли перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад, директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк, головний інженер підприємства Сергій Строк.

На зустрічі підняли проблемні питання, що стосуються водопровідних мереж в сусідніх з Луцьком ОТГ, а також шукали шляхи їх вирішення. Всі присутні висловили підтримку ініціативи по здійсненню повної інвентаризації всіх існуючих мереж, що знаходяться на територіях сусідніх громад. Це стане першим та необхідним кроком до прокладання централізованого водопостачання та водовідведення в ОТГ.

«Головна мета нашої зустрічі – налагодження ефективної комунікації з навколишніми ОТГ, – зазначив Віктор Гуменюк. – Нам спільно потрібно рухатися в одному напрямку. Але саме зараз дуже важливо провести повну інвентаризацію мереж та визначитися з потребами населення у відповідних послугах, лише це дозволить ефективно реалізовувати подальші спільні проекти у сфері водопостачання та водовідведення.

Протягом року підприємство «Луцькводоканал» постачає близько 16, 5 млн кубічних метрів води і приймає близько 16 млн стоків. Ми обслуговуємо близько 90 тис клієнтів, частина з яких проживають в сусідніх ОТГ, селах та селищах. Наше підприємство експлуатує 40 свердловин, 3 водозабори із відповідним обладнанням для водоочистки та майже 500 кілометрів мереж, що відображено у комп’ютеризованій системі та цифровій карті. Тому, для сталого і безпечного розвитку як міських, так і приміських мереж, необхідна інвентаризація комунікацій, що знаходяться на територіях навколишніх ОТГ. Ми абсолютно зацікавлені в розширенні нашої клієнтської бази і збільшенні обсягів реалізації. Важливо саме зараз розглянути цю перспективу, але ми також повинні мати зворотну інформацію про те, який обсяг робіт нас чекає і з чим будемо мати справу.

Зараз підприємство стоїть на порозі серйозних реформувань. Планується залучити близько 12 млн євро на реконструкцію очисних споруд і мереж. Проект реконструкції реалізується на наступні 30 років. Тому саме зараз необхідно передбачити зміни, пов’язані з розширенням системи каналізування та водопостачання, внести їх у розробку і проектування».

«Організували зустріч, аби спільно з наближеними територіальними громадами вирішувати питання, які стосуються усіх нас, адже Луцьк і сусідні ОТГ, сільські та селищні ради повинні працювати злагоджено і рухатись в напрямку розвитку, – зазначив Григорій Недопад». – Особливо у таких питаннях, як забезпечення водопостачанням та водовідведенням. Ведемо перемовини і щодо каналізування сіл Прилуцького старостинського округу. Є каналізаційний колектор, прокладений по вул. Богуна-Наливайка. Його роботу можна відновити і прокласти каналізацію в Прилуцьку та інших селах Луцької територіальної громади. Приємно, коли результатом перемовин стають спільні рішення і плани, зокрема стосовно інвентаризації мереж. Представники ОТГ переймаються розвитком своїх громад і потребують централізованого водопостачання і каналізування, розуміючи, що альтернативи цьому не існує. Починаємо працювати на випередження, голови ОТГ вже закладатимуть кошти у своїх бюджетах на проведення інвентаризації. На майбутнє плануємо разом збудувати мережу водопостачання та каналізування, як єдино можливий варіант розвитку громад, що вимагається як законодавством, так і умовами сьогодення».

Поширити: