8 травня, 2019 - 15:11

Відбулось відкрите обговорення проектів постанов НКРЕКП про коригування тарифів

Відкрите обговорення за участю громадськості проектів постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення відбулось 8 травня 2019 року о 10:00 в актовій залі підприємства «Луцькводоканал».

За словами керівника КП «Луцькводоканал» Віктора Гуменюка, національна комісія схвалила проекти постанов, тому відбулося громадське обговорення для дотримання всіх процедурних вимог. Попередньо обговорення по перегляду та встановленню тарифів на 2019 рік для КП «Луцькводоканал» відбулися ще рік тому.

Участь в обговоренні проектів постанов НКРЕКП взяли представник національної комісії Андрій Козачук та перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад.

Зауважимо, через невідповідність тарифів підприємство щомісячно несе мільйонні збитки, тож коригування тарифів – не просто вимога часу, але необхідність, продиктована тими складними реаліями, в яких працюють водоканали України.

На сьогодні тариф на централізоване водопостачання без ПДВ складає 5 грн 64 копійки за 1 мᶟ. Передбачається, що запропонований коригований тариф становитиме – 5 грн 92 копійки, тобто зросте лише на 28 копійок. Що стосується централізованого водовідведення, то зараз діючий тариф складає 5 грн 88 копійок, а коригований тариф передбачається у сумі 6 грн 62 копійки, тобто зросте всього на 74 копійки. Зазначений тариф не є тарифом розвитку, а, швидше, тарифом виживання для комунального підприємства «Луцькводокаанал», де тарифи є найнижчими у Волинській області.

«Ми виступаємо не за ріст тарифів, – зазначив Віктор Гуменюк. – Ми за те, щоб тариф був економічно обгрунтованим».

«Хотілось би, щоб коригування тарифу відбувалось якомога менше, але ми прагнемо, щоб та децентралізація, яка запрацювала на папері, працювала і на ділі, – зауважив Григорій Недопад. – Жодних претензій до НКРЕКП у нас немає, але є потреба у тому, щоб коригування тарифів відбувалось на місцях. Тоді процедура відбувалась би оперативніше, що є дуже важливим, враховуючи стратегічну важливість підприємства «Луцькводоканал». Ми вдячні регулятору за співпрацю і за підтримку наших пропозицій. Підприємству дійсно потрібне це коригування тарифу, оскільки воно є мінімально бажаним для того, щоб підприємство і його працівники почувалися більш комфортно і надійно».

«Коригування тарифу є досить незначним, а проте необхідним», – зауважив Андрій Козачук.

Оскільки зауважень у присутніх не виникло, учасники процедури підтримали запропоновані проекти постанов. Результати обговорення будуть направлені до НКРЕКП для подальшого розгляду.

Поширити: