3 січня, 2019 - 09:30

Зливаючи рештки їжі в каналізацію, люди підвищують рівень аварійності в мережах у період свят

У час Новорічних та Різдвяних свят стрімко зростає кількість аварійних ситуацій на водопровідних мережах, масово утворюються закупорювання труб та серйозні засмічення каналізаційних мереж, в результаті чого каналізація стає непридатною до використання.

Люди викликають бригади аварійників, які змушені працювати в посиленому режимі, але кількість закупорювань труб у святковий період часто перевищує можливості аварійних служб. Призводять до закупорювання каналізаційних мереж самі ж споживачі, які використовують унітаз замість смітника і зливають туди все без розбору – жири, зіпсовані салати, залишки їжі тощо.

На жаль, 65% каналізаційних мереж у Луцьку та навколишніх селах є застарілими, а кількість відходів, які люди зливають в каналізацію, з року в рік лише зростає. В результаті створюються численні затори і поломки в роботі каналізації. Часто навіть одна людина може створити проблему для цілого будинку, викинувши в каналізацію непридатні для цього залишки їжі, або й речовини неорганічного походження. У результаті створюються затори, які дуже важко ліквідувати.

КП «Луцькводоканал» наголошує – каналізація не призначена для зливу залишків їжі чи будь-яких інших відходів, окрім стоків води та нечистот! Закликаємо споживачів виважено і відповідально ставитися до використання каналізаційних мереж, аби не зіпсувати свято собі й своїм сусідам!

Проблема особливо загострюється у святковий період, коли люди масово готують велику кількість страв і, не задумуючись над наслідками, викидають органічне сміття в туалет. Закликаємо усіх дбати про стан каналізації, адже відповідальність за її роботу лежить на кожному споживачеві!

У період нинішніх свят споживачі вже перевищили кількість використаної води на 7 млн літрів

Ще одна проблема, яка катастрофічно загострюється в період Новорічних та Різдвяних свят – надмірне використання водних ресурсів споживачами. Видається неймовірним, але в нинішні святкові дні, із 28 по 31 січня, люди використали на 7 млн літрів води більше, ніж в минулорічні свята! Лише в Новорічну ніч було використано на 3 млн літрів води більше, ніж в минулому році! Водні ресурси не безмежні – про це потрібно пам’ятати і раціонально використовувати воду в господарських цілях. Інакше тиск у водопроводі і подача води може впасти через перевищення наявних можливостей подачі води. Навіть попри те, що вода у Луцьку є дуже дешевою, потрібно бережно ставитися до її використання і пам’ятати про наслідки, аби не призвести до тимчасового зникнення подачі води чи пониження тиску в мережах. Нераціональне використання води порушує роботу всього технологічного обладнання, яке від перевантаження експлуатується на межі можливого. Адже досягти балансу підйому води та її подачі місту при такому перевищеному використанні стає практично неможливим.

Звертаємо увагу споживачів на необхідності економного використання води в побутових цілях! Дбайте про воду, бережно використовуйте каналізацію, виважено користуйтеся наявними зручностями, аби на створювати незручних проблем собі і близьким людям. Пам’ятаймо також про стан екології, за який повинна дбати кожна людина.

Поширити: